fbpx

O nas

Czy przywiązujesz wagę do tego co wkładasz do ust? Czy dostrzegasz związek pomiędzy swoją dietą a samopoczuciem, nastrojem, poziomem energii?

My po latach nieskutecznego łykania proszków zwalczających objawy, ale nigdy przyczyny chorób postanowiliśmy wziąć odpowiedzialność za swoje samopoczucie. Zaczęliśmy od podstaw, od tego czym zasilamy nasz organizm – odżywiania.

Nie bez przyczyny mówimy, że jelita to nasz drugi mózg – to tam powstają sygnały pochodzenia komórkowego i bakteryjnego (jak np. hormony), które poprzez autonomiczny układ nerwowy oraz nerw błędny wędrują do mózgu.

Mikrobiota jelitowa jest integralną częścią tego systemu i w znacznej mierze emitentem tych sygnałów. Skład i działanie mikroflory decydują o tym w jaki sposób organizm będzie  w stanie wykorzystać składniki odżywcze i jakie sygnały wyśle do autonomicznego układu nerwowego i do mózgu. 

Jak dbać o mikrobiotę? Tak jak o ważną dla nas osobę! Karmić ją dobrą, nieprzetworzoną, organiczną żywnością, poić dobrą wodą, dawać jej regularnie odpocząć i zasilać probiotykami.

Zywyferment.pl powstał z potrzeby serca… żołądka i mózgu. Sprawdziliśmy na własnej florze jak dobroczynne jest spożywanie kiszonek i poszukując nowych, ciekawych smaków i tekstur rozpoczęliśmy przygodę z fermentacją. 

Przedstawiamy naturalne, domowe, pyszne kiszonki, kimchi i fermenty w miodzie. Kisimy tylko najlepszej jakości warzywa, stosujemy tradycyjne metody fermentacji, a nasze fermenty zawierają żywe kultury bakterii probiotycznych.